Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Co gasi chęci do uprawiania seksu?

Choroba

Poważne schorzenie, takie jak np. cukrzyca typu II, może między innymi obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co owocuje obniżonym zainteresowaniem seksem. Niski poziom testosteronu może też skutkować osłabieniem mięśni, uszczupleniem masy kostnej oraz zaburzeniami wzwodu. Inne choroby, które erekcja mogą wywoływać niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból oraz problemy z sercem. Jeżeli cierpisz na któreś z tych schorzeń, spytaj swojego lekarza, jak możesz przeciwdziałać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki sprzedawane na receptę, takie jak Proscar przepisywany w kuracji gruczołu krokowego, mogą również powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich używania. Przed przystąpieniem do zażywania jakichkolwiek leków na receptę, gruntownie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co wypadałoby wiedzieć o ich działaniu tania kamagra jak też o ich efektach ubocznych.

Tryb życia

Większość ludzi uważa, że niski poziom zainteresowania seksem to kłopot, który dotyka starszych mężczyzn. Jednak to kłamstwo. Dzisiaj sporo mężczyzn w wieku 30-40 lat sygnalizuje problemy z niskim libido. Jedną z przyczyn takiej sytuacji może być nieprawidłowy styl życia lub szkodliwe nawyki, takie jak palenie papierosów, nieodpowiednia dieta, zbyt mało snu oraz inne podobne czynniki. Zastanów się nad przemianą stylu życia, rzuć palenie, rozpocznij uprawianie sportu oraz zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.